Osteopatia Wrocław

Alternatywne metody lecznicze w głównym nurcie medycyny

 

Medycyna to nauka, która niemal od początku istnienia cywilizacji nieustannie rozwija się i zmienia. Pojawiają się nowe metody lecznicze, a stare metody są udoskonalane. Istnieją również metody leczenia alternatywnego, z których wiele z czasem wchodzi do tak zwanego głównego nurtu medycyny. Leczenie pijawkami to jedna z takich metod. Inną metodą coraz powszechniej wykorzystywaną przez medyków i fizjoterapeutów jest osteopatia.

Hirudoterapia Wrocław – coraz popularniejsza metoda lecznicza

Leczenie pijawkami, czyli inaczej hirudoterapia, to metoda lecznicza znana już w Starożytności. Pijawki wydzielają rozmaite wydzieliny, które okazują się pomagać w leczeniu różnych schorzeń. Warto w tym miejscu zauważyć, że nie każdy rodzaj pijawek nadaje się do przeprowadzenia hirudoterapii we Wrocławiu. Określone gatunki pijawki medycznej zostały zatwierdzone jako nadające się do wykorzystania w celach leczniczych. W jakim celu stosuje się leczenie pijawkami? Wydzielina działa kojąco na rany oraz rozmaite bóle, w tym bóle reumatyczne. Ponadto, pijawki pomagają również w leczeniu stanów zapalnych różnych części ciała. To tylko niektóre z zastosowań hirudoterapii.

Osteopatia stomatologiczna, ginekologiczna, pediatryczna i inne

Inną alternatywną metodą terapii, która zyskuje na popularności w głównym nurcie medycyny, jest osteopatia Wrocław. Jest to metoda, która zakłada, że organizm człowieka zawsze trzeba traktować jako całość. Tym samym, przykładowo osteopatia stomatologiczna nie skupia się na leczeniu tylko jednego bolącego zęba, ale na całej jamie ustnej, a w mniejszym stopniu również na innych częściach organizmu. Podobnie osteopatia pediatryczna czy też osteopatia ginekologiczna nie ograniczają się do konkretnych części ciała.

Osteopatia Pediatryczna

Warto wspomnieć, że osteopatia wykorzystywana jest również w fizjoterapii. Fizjoterapeuta-osteopata prowadzi rehabilitację całego ciała, a nie tylko tej części, w której widoczny jest problem. Ponadto, stosuje on złożoną terapię, na którą składa się terapia manualna, ale też fizykoterapia. Często wykorzystywanym przez osteopatów zabiegiem jest na przykład elektroterapia.